ROZMOWA Z JOANNĄ MRZYK

Rozmowa z Joanną Mrzyk - właścicielką biura podróży Voyager Club USA

SE: Joanno, od prawie 7 lat jesteś dyrektorem wykonawczym w Children’s Smile Foundation, organizacji charytatywnej, która pomaga dzieciom w potrzebie, skąd pomysł, żeby założyć biuro turystyczne?

Joanna: W Polsce pracowałam w dużej firmie turystycznej,  początkowo w sekcji wizowej, następnie jako pilot wycieczek zagranicznych po Morzu Śródziemnym: Turcja, Grecja, Libia, Algieria, Malta, Włochy. Bardzo dużo podróżowałam, zwiedziłam wiele zakątków świata w tym niemal całą Europę. Chęć podróżowania, poznawania nowych miejsc pozostała do dzisiaj, wielokrotnie pomagałam znajomym zaplanować podróże dlatego zdecydowałam się na zarejestrowanie biura turystyczngo w Nowym Jorku pod nazwą Voyager Club USA.

SE: Ale z wykształcenia jesteś nauczycielką…

Joanna: Tak, to prawda mój wyuczony i pierwszy zawód to pedagog. Po drodze miałam inne przygody zawodowe, znajomi śmieją się ze mnie, że żadnej pracy się nie boję. Jeszcze mieszkając w Polsce skończyłam Prywatne Studium Asystentek Dyrektorów i od razu dostałam pracę w Ministerstwie jako asystent dyrektora gabinetu Ministra, a następnie w biu-rze zarządu TVP SA jako asystentka vice Prezesa Telewizji Polskiej na Woronicza. Po przyjeździe do Stanów razem z mężem kupiliśmy kwiaciarnię, przyznam, że nie miałam zielonego pojęcia o kwiatkach, ale zaryzykowałam i warto było. Przez 3 lata prowadziliśmy kwiaciarnię w polskiej dzielnicy Greenpoincie w NY, a zamiłowanie do układania kompozycji z kwiatów została mi do dziś. Przez jakiś czas byłam dyrektorem polskiej szkoły dokształcającej na Queensie, a później agentem nieruchomości, którym jestem do dzisiaj.

SE: Wróćmy do turystyki. Wiem, że także w Stanach, zdobywałaś doświadczenie w tej dziedzinie.

Joanna: Pracowałam kilka lat w Turysta Travel, w jednym z najstarszych biur podróży na Greenpoincie, przeszłam szkolenie w zakresie rezerwacji i sprzedaży biletów lotniczych w LOT, następnie przez kilka lat byłam konsultantem turystycznym w American Travel Abroad na Manhattanie.

SE: Voyager Club USA poleca bardzo ciekawe wyjazdy, wycieczki zorganizowane z polskim przewodnikiem oraz wyjazdy indywidualne. Skąd bierzesz pomysły?

Joanna: Większość wyjazdów przygotowuję sama bazując na wcześniej przetartych szlakach. Zaczęłam od oferty Tajlandia, Kambodża z kilkudniowym pobytem w Dubaju, tę wycieczkę zaplanowaliśmy razem z mężem z okazji naszej rocznicy ślubu. Dzięki przyjaciołom z Polski, poznaliśmy właścicieli biura w Bangkoku, polsko-tajlandzkie małżeństwo, z którym współpracuję do dnia dzisiejszego.

Tajlandia to nie tylko świątynie Buddy, to również przepiękne i urocze wyspy jak Phi-Phi, Phuket…, które przyciągają swoim klimatem. Warto spędzić tam kilka dni. Zwiedziliśmy także popularny nadmorski kurort Pattaya. W drodze do Bangkoku zrobiliśmy przerwe w Dubaju ponieważ lot z NY do Bangkoku jest bardzo długi. Dubai to piękne i bogate miasto na pustyni. Niesamowite wrażenie robi Burj Khalifa najwyższy budynek (163 piętra) oraz przepiękne tańczące fontanny obok największego na świecie centrum handlowego Dubai Mall czy stok narciarski po środku pustyni. Polecam.

SE: Jakie inne kierunki polecasz turystom z NY i okolic?

Joanna: Organizuje wycieczki z polskim przewodnikiem do  Włoch i do Izraela.

W marcu byłam w Rzymie, żeby ustalić program zwiedzania z przewodnikami oraz z pilotem wycieczki.

Na początku października odbędzie się 8 dniowy wyjazd zorganizowany z polskim przewodnikiem do Włoch: Rzym-Neapol- Pompeje-Capri oraz Monte Cassino. Bezpośredni lot z JFK do Rzymu, zwiedzanie przepięknego, wiecznego miasta, Watykan, audiencja z Papieżem Franciszkiem na placu przed Bazyliką św. Piotra, Muzeum Watykańskie, fontanna Di Trevi, Colloseum, Forum Romanum, Plac Hisztapński, Panteon,… to tylko część atrakcji w Rzymie, po którym oprowadzi jeden z najlepszych przewodników. Następnie grupa przejedzie do Neapolu, zwiedzając po drodze Monte Cassino, a później przepiękną wyspę Capri oraz Pompeje. Cena wycieczki wynosi $2140.

W listopadzie proponuję 11 dniową wycieczkę z polskim prze-wodnikiem do Ziemii Świętej z wypoczynkiem and Morzem Martwym – w programie Jerozolima - Góra Oliwna, Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego – ściana Płaczu, Betlejem – Bazylika Narodzenia- Grota Mleczna, Hajfa, Góra Karmel, Góra Tabor, Nazaret, Kana Galilejska, Kafarnaum, Góra Błogosławieństwa, Jerycho, Jordan oraz Morze Martwe. To nie jest pielgrzymka. Koszt wycieczki od $2100.

SE: Czy oferujesz wycieczki po USA?

Joanna: Oczywiście, coraz więcej turystów przylatuje z Polski.  Popularne są kilkudniowe pobyty w Nowym Jorku – zwie-dzanie Manhattanu, najważniejsze atrakcje Wielkiego Jabłka i zakupy w największych outletach pod NY.

Od roku współpracuje z firmą Ampol Inc, która z wieloletnim doświadczeniem organizuje wycieczki po Stanach Zjednoczo-nych. Oferta jest całoroczna. Dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki takie jak Wodospad Niagara, Washington DC, Boston, Jaskinie Luray w Wirginii, Chicago czy dłuższe wyjaz-dy na Florydę oraz 16 dniowe – dookoła USA. W ofercie są bardzo ciekawe wyjazdy 11 dniowe do Nowego Orleanu i do Kanionów. Propozycja wycieczek z polskim przewodnikiem po Stanach jest skierowana nie tylko dla turystów z Polski, uczestniczą w nich także osoby zamieszkałe na stałe w USA. SE: Co polecasz dla osób, które chcą tylko wypocząć?Joanna: Największym hitem są wyjazdy na Karaiby... słonecz-ne plaże, złoty piasek, błękitne niebo, turkusowa woda, eg-zotyczne palmy... cóż więcej trzeba, aby spełniły się marzenia super wakacjach. Karaiby – to raj dla zwolenników spokoj-nego wypoczynku oraz tych, którzy chcą przeżyć egzotyczną, niezapomnianą przygodę. Przyciągają turystów bogatą bazą hotelową, soczystymi, egzotycznymi owocami, a także licz-nymi atrakcjami m.in. nurkowaniem, surfingiem, windsurfin-giem, pływaniem z delfinami itp. Smakosze seafood (owoców morza) oraz regionalnej kuchni będą mieli w czym wybierać. Polecamy wyjazdy do Dominicana Republic, Mexico, Aruba, Jamaica, Bahamas, Curacao, Antiqua, Puerto Rico, Barbados, St. Martin i nie tylko. Naszą ofertę znajdziecie na naszej stro-nie zakładka Apple Vacation.

SE: A dla bardziej wymagających klientów co możesz zaproponowac?

Joanna: Polecam bardzo ekskluzywny V.I.P Resort LHVC w Pu-erta Plata w Dominikanie, który znam osobiście ponieważ od 11 lat jestem tam udziałowcem spędzam tam przynajmniej tydzień lub dwa każdego roku. Mogę polecić to miejsce naj-bardziej wybrednym i wymagającym klientom, którzy wybie-rają luksus.

Resort cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród gości z Europy, którzy za tygodniowy pobyt w tym ekskluzywnym resorcie płacą nawet $5000 od osoby. Voyager ma umowę z resortem i tygodniowy pobyt VIP w hotelu The Tropical kosztuje już od $1075 za osobę, a prywatna, ogrodzona willa z basenem na terenie resortu lub luksusowy apartament nawet $1350 w zależności od terminu. Rezerwa-cje trzeba robić z dużym wyprzedzeniem, zapewniam, że ktoś, kto raz odwiedził to miejsce wraca i rezerwuje następny po-byt. Mam klientów z Polski, którzy lecą tam kolejny raz. LHVC to spektakularne, bardzo eleganckie Crown Ville z basenem - prywatne rezydencje z 3, 4, 5 sypialniami. Znajdujące się na terenie ekskluzywnego, 5-cio gwiazdkowego VIP Resor-tu, położonego na pięknym, zielonym wzgórzu i nadmorskich klifach oraz luksusowe apartamenty. Do dyspozycji gości wyjątkowe zakwaterowanie w prywatnej Crown Villa lub apartamencie na terenie Lifestyle Holidays Vacation Resort na plaży Cofresi Beach.

Na terenie resortu znajduje się 11 restauracji, 15 barów, spa, 12 basenów, fitness center, klub i plac zabaw dla dzieci, pralnia, boiska sportowe, korty tenisowe, Wi-Fi i wiele więcej. V.I.P bransoletka umożliwia wstęp na specjalne plażę VIP, basen VIP World, na VIP Party z pokazem fajerwerków czy specjalny Las Vegas Show w kasynie „Bravissimo”.

W pobliżu Resortu znajduje się kasyno, pola golfowe oraz Ocean World.

SE: Czy można u Ciebie kupić bilety lotnicze?

Joanna: Na stronie www.voyagerclubusa.com można bezpośrednio wykupić biety lotnicze, ceny są konkurencyjne, bez prowizji agencyjnej ponieważ kupujący może sam sprawdzić ceny i wykupić bilet płacąc kartą kredytową.

SE: Czy Voyager Club USA ma swoje biuro?

Joanna: Nie mam swojej siedziby, biura z wystawą, pracuję sama głównie popołudniami z domu, jestem do dyspozycji w każdy piątek cały dzień oraz w weekendy, przez to, że nie wynajmuję lokalu mogę zaproponować lepsze, konkurencyj-ne ceny na wycieczki. Z klientami spotykam się w zaprzyjaźnionym biurze dzięki uprzejmości właściciela na Greenpoincie, a najczęściej dojeżdzam do domu klienta co jest bardzo wygodne dla niektórych. Ludzie mnie znaja i ufaja mi.

  • Można się ze mną kontaktować telefonicznie lub wysyłając SMS na numer 646-597-2743 lub emaila: voyagerclubusa@gmail.com
  • Oferty wycieczek są dostępne na stronie internetowej www.voyagerclubusa.com
  • Zapraszam do współpracy firmy i inne biura turystyczne.

19 maja, 2018, Super Express