GRECJA: Parga, Morze Jońskie

Parga (Grecja)- Morze Jonskie

TERMINY z USA NY, NJ, Chicago, Miami, Los Angeles

13-21 czerwca 2024

12-20 wrzesnia 2024

Terminy wyloty z Polski lotnisko Radom

 • 14 -21 czerwca 2024
 • 13 -20  wrzesnia 2024

Uczestnicy: wszyscy (dorośli i dzieci)

Zakwaterowanie: Hotel Adams ****

Wylot: NY, NJ, Chicago, Miami, Los Angeles

wylot z Polski lotnisko Radom

Atuty oferty:

 1. Podróż do jednej z najbardziej urokliwych miast w Grecji
 2. Wypoczynek w sercu Morza Jońskiego
 3. Zakwaterowanie w nowych, komfortowych pokojach
 4. Bogaty program wycieczek
 5. Perełki regionu Epir tylko z Naszym biurem podróży

Program wycieczki:

Po wylądowaniu w godzinach na lotnisku Preweza, po stronie Grecji kontynentalnej czeka już autokar, który zabiera Nas do hotelu w Pardze (transfer ok. 60 min). Zakwaterowanie w godzinach południowych. Jeszcze w ten sam dzień wypoczynek na plaży Krioneri Beach, która znajduje się zaledwie kilka minut na pieszo od hotelu. Wieczorem wspólny Wieczór w tawernie. Kolejny dzień jest czasem odpoczynku i dobrym momentem na poznanie atrakcji miasta Parga. W niedzielę po leniwym śniadaniu wyprawa autobusem do ruin zamku Ali Pasha z cudownymi widokami a następnie plażowanie na słynnej plaży Bella Vraka w miejscowości Sivota. Kolejny dzień to kolejna możliwość dla chętnych przeżycia niesamowitych przygód na wycieczce, tym razem morska wyprawa na wyspy Paxos i Antipaxos, gdzie można nie tylko zachwycić się pięknym krajobrazem, ale także popływać podczas rejsu w jaskiniach i grotach. Ponadto w programie wycieczki: plażowanie na trzech niesamowitych plażach Pargi oraz zjazd pontonami i kąpiel w wodach rzeki Acheron, znanej z mitologii jako rzeka Styks, gdzie Achilles dostał dar nieśmiertelności. W kolejnych dniach relaks lub dla bardziej aktywnych, najpiękniejsze miejsca wyspy oraz perełki regionu Epir.  

 

Hotel:

Niedawno odnowiony czterogwiazdkowy hotel Adams znajduje się w miejscowości Parga i dysponuje odkrytym basenem. Obiekt znajduje się w odległości 900 metrów od centrum Pargi oraz kilku innych słynnych plaż, takich jak Lichnos i Kryoneri. We wszystkich pomieszczeniach dostępne jest bezpłatne WiFi i klimatyzacja. Codziennie rano w restauracji hotelowej rewelacyjne śniadania. Bar przekąskowy z daniami gorącymi i drinkami czynny na terenie basenu i dostępny za dodatkową opłatą. Obiekt jest położony kilka minut spacerem od najbliżej plaży. Dla chętnych  transfery do miasteczka i na dwie plaże Pargi.

Oficjalna strona obiektu: https://www.adamshotel.com/

 

W cenie wycieczki:

 1. Samolot na trasie Warszawa Radom – Preweza oraz Preweza - Warszawa Radom
 2. Bagaż w cenie: bagaż rejestrowany 23 kg oraz podreczny 8 kg
 3. Transfery
 4. Zakwaterowanie na 7 nocy w hotelu w pokojach 2-osobowych, na życzenie 2-osobowych z dostawką.
 5. Śniadania w hotelu (wyżywienie BB)
 6. Ubezpieczenie KL i NNW (w cenie ubezpieczenie podstawowe, rozszerzone za dodatkową opłatą)
 7. Opieka Pilota
 8. Ustawowa ochrona z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG)

 

Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne:

 1. Perełki Morza Jońskiego Paxos i Antipaxos - rejs statkiem z przystankiem kąpielowym na Antipaxos oraz wizytą na Paxos. Lazurowe wyspy, kąpiele w słońcu, wapienne klify, moc wrażeń i kolejna garść wspomnień z wakacji gwarantowana!                                                                                                        cena: 45 euro osoba dorosła, 35 euro dziecko do 12 rż.
 1. Śladami historii i natury - zamek Ali Pasha oraz naturalne piękno regionu Sivota, wycieczka obrazująca burzliwe dziej Pargi oraz ukazująca niezwykłe piękno regionu Epir. Podróż do jednego z najmniej odkrytych i dziewiczych obszarów Grecji o wyjątkowych walorach krajoznawczych, plażowanie na słynnej plaży Bella Vraka.

         cena: 40 euro osoba dorosła, 30 euro dziecko do 12 rż.

 1. Magia rzeki Acheron – wyprawa do Wąwozu, przez który przepływa rzeka Acheron, czyli ukryty klejnot Epiru.  Miejsce z wieloma zorganizowanymi zajęciami dla młodych i starszych, takimi jak rafting, spływy kajakowe, przeprawa przez wąwóz, pływanie łódką, łucznictwo i jazda konna.  Źródła znajdują się w bardzo zielonym krajobrazie otoczonym wzgórzami porośniętymi dębami.  Jasnoniebieska, czysta woda rzeki przepływa przez wąwozy, tworząc po drodze krajobrazy doskonałego spokoju i wyjątkowego piękna przyrody. W cenie wycieczki spływ pontonami po rzece.                                                                                                                                                                             cena: 40 euro osoba dorosła, 30 euro dziecko do 12 rż.

Szczegółowa oferta wycieczek fakultatywnych oraz cennik dostępne na miejscu u Organizatora 

 cena $ 2462 ( uczestniczy z USA)

          $ 1246 wycieczka z Polski

* dodatkowa oplata ubezpieczenie

Wycieczka w cenie:

1. Zwiedzanie miasta Parga (Muzeum Oliwy, Twierdza Wenecka, transfery na dwie plaże Pargi)

Opłaty dodatkowe:

Do zapłaty na miejscu podatek turystyczny.

W Grecji od 2018r. pobierany jest podatek turystyczny, zgodnie z aktualną decyzją greckiego rządu. Każdy turysta zobowiązany jest uiścić podatek przy zameldowaniu na podstawie klasyfikacji:

W przypadku 1 * i 2 * hoteli / noclegów podatek za pokój i za noc wynosi 1,50 EUR.
W przypadku 3 * hoteli / noclegów podatek za pokój i za noc wynosi 3 EUR.
W przypadku 4 * hoteli / noclegów podatek za pokój i za noc wynosi 7 EUR.
W przypadku 5 * hoteli / noclegów podatek za pokój za noc wynosi 10 EUR.