> CLEARWATER BEACH

Clearwater Beach to przepiękne plaże o miałkim jak cukier piasku. Miasteczko oddalone zalednie 1,5 godz od Orlando, najbliższe lotnisko mieści się w Tampa. Clearwater Beach jest jedną z najlepiej ocenianych plaż na Florydzie. Clearwater słynie z niesamowitej różnorodności i świeżości codziennie poławianych ryb  i owoców morza.

Przy plaży znajduje się wiele restauracji i sklepów. Na plaży można wypożyczyć leżaki, kosze, parasole i namioty plażowe jak również wózki inwalidzkie dostosowane do przemieszczania się po plaży. Plaża jest strzeżona z ratownikami.

Clearwater to także doskonałe miejsce do obserwacji delfinów, pływania czy też nurkowania. Turkusowe wody wybrzeży Clearwater zapewnią zabawę i rozrywkę, każdemu niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania w sportach wodnych. Można uczestniczyć w atrakcjach zapewniających ekstremalne doznania takich jak pełne adrenaliny przejażdżki motorówkami przy zawrotnej prędkości, skutery wodne, głębinowe nurkowanie, czy nieco spokojniejszych rozrywkach np. rejsów żaglówkami.

W Clearwater Marina Aquarium można zobaczyć, dotknąć i bezpośrednio poczuć przyrodę. Możecie tutaj obserwować zachowania delfinów butlonosych. Clearwater Marina Aquarium zapoczątkowało swoją historię w 1972 roku. To obiekt specjalizujący się w ratowaniu i rehabilitacji chorych  i rannych zwierząt morskich. Po wyleczeniu zostają one wypuszczone na wolność. Marina to także miejsce lęgowe dla żółwi morskich. Pracownicy, wolontariusze i stażyści monitorują okoliczne miejsca lęgowe żółwi i ptaków, jeśli trzeba, interweniują, pomagają dostać się żółwim maluchom do wody, ponieważ świeżo wyklute żółwie często idą w przeciwnym kierunku, w stronę świateł miasta zamiast do wód oceanu. Często przy monitorowaniu wykorzystywana jest technologia GPS.