> MIAMI

Miami jest turystyczna stolicą Florydy, leży na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo - wschodniej części Florydy, jest miastem gęstozaludnionym. Miami stanowi jedno z najważniejszych centrów światowych finansów, handlu międzynarodowego, kultury, mediów, rozrywki i sztuki.

W Downtown Miami znajduje się największe skupisko międzynarodowych banków w Stanach Zjednoczonych, a zarazem siedziby wielu korporacji.

Dystrykt Civic Center jest z kolei wielkim centrum szpitali, instytutów badawczych, ośrodków medycznych oraz branż biotechnologicznych.

Port Miami, znany jako „Rejsowa Stolica Świata”, przyjmuje każdego roku największą liczbę rejsów prywatnych oraz liniowców wycieczkowych spośród wszystkich portów świata.

Miami Beach zostało zaprojektowane na wąskiej wyspie, która jest oddalona od kontynentu o ok. 4 km. Wyspa ma 2,5 km szerokości oraz 11 km długości. Najsłynniejsza część Miami Beach to plaża South Beach. Wzdłuż plaży ciągnie się deptak Ocean Drive skupiający wszystkie elementy nocnego życia dzielnicy. Znajdują się tu restauracje, kawiarnie i ekskluzywne butiki. Wszystkie budynki są pięknie iluminowane, wybrzeże całe lśni od jaskrawych i pastelowych neonów w stylu Miami Deco. To styl art déco, do którego dodano tropikalne motywy takie jak palmy czy flamingi, umieszczając je w formie malunków na ścianach, na oknach czy pod postacią płaskorzeźb.

Zupełnie odmiennym miejscem jest Little Havana - dzielnica emigrantów kubańskich, którzy stanowią blisko 50% społeczności miasta. Mała Hawana jest enklawą, której część mieszkańców nie opuszcza nigdy w życiu. Jest tu w pełni zachowany klimat stolicy Kuby, z charakterystycznym budownictwem, językiem i kulturą. Coral Gables to dzielnica w stylu hiszpańskim, z szerokimi alejami i arkadowymi domami.

Z kolei Downtown reprezentuje świat biznesu dzięki wieżowcom wbijającym się w niebo. Najbogatsza dzielnica miasta to Key Biscayne wraz z piękną Crandon Park Beach - uznawaną za najpiękniejszą plażę w Miami.

Miami jest miejscem idealnym dla turystów lubiących typowo wakacyjne lenistwo albo sporty wodne. Z jednej strony nasłonecznione nawet w zimie plaże, z drugiej dostęp do krystalicznie czystej wody, tropikalna roślinność na deptakach i mnóstwo nocnych atrakcji nie pozwala się nudzić nawet przez moment.