BOSTON

Boston to jedno z najstarszych miast na terenie Stanów Zjednoczonych, może pochwalić się bardzo bogatą historią oraz wieloma zabytkami.

Boston leży w północno-wschodniej części USA, w stanie Massachusetts nad przepiękną zatoką. Jest jednym z ważniejszych ośrodków kulturowych, gospodarczych i edukacyjnych Stanów Zjednoczonych. Miasto zostało założone już w 1630 roku.

Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych jest Harvard – jeden z najważniejszych i najstarszych uniwersytetów na świeci, mieści się w Cambridge (założony w 1636). Kolejnym miejscem, do którego warto zajrzeć jest  Bostońska Biblioteka Publiczna znajdująca się w zabytkowym gmachu w centrum miasta.

Boston Common jest najstarszym parkiem na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jego historia sięga aż 1634 roku, a powichrzenia to 20 hektarów.

Statek Konstutucja to wspaniała fregata trójmasztowa , która jest najstarszym wciąż pływającym okrętem na świecie a zarazem muzeum. Na stałe cumuje na końcu bostońskiego Szlaku Wolności. Do dnia dzisiejszego bierze udział w najważniejszych uroczystościach państwowych.

Party Ship and Museum przedstawia historię kilku istotnych wydarzeń w dziejach Stanów Zjednoczonych, posiada wyjątkowe eksponaty z czasów rewolucji, a szczególnie replikę oryginalnego statku herbacianego z końca XVIII wieku.

Jedną z piękniejszych ulic miasta jest Newbury Street, gdzie można podziwiać jedne z najstarszych budowli, przepiękne kamieniczki oraz budynki sakralne oraz sklepy największych i najpopularniejszych projektantów z całego świata min Chanel, Armaniego, Versace czy Ralpha Laurena.

Muzeum Piwa to atrakcja dla miłośników tego trunku, miejsce to związane jest z produkcją świetnego bostońskiego browaru o nazwie Samuel Adams.

Museum of Fine Arts, które działa od końca XIX wieku i zdążyło zgromadzić w swoich zbiorach aż 5600 różnych dzieł sztuki min. sztukę amerykańską, azjatycką, europejską (np. Tycjana czy Rembrandta), a nawet historyczne instrumenty muzyczne.

Dzielnica Beacon Hill przy Louisburg Square jest jedną z najpiękniejszych zabytkowych dzielnic starego Bostonu. Uważana za najbogatszą dzielnicę miasta, pełna starych kamienic, eleganckich restauracji, czerwonych chodników z cegły, brukowanych uliczek i gazowych latarni ulicznych. Na terenie dzielnicy mieści się zbudowany w 1713 r. Dom Stanowy (najstarszy zachowany do dziś budynek publiczny w mieście oraz siedziba pierwszego, demokratycznie wybranego ciała ustawodawczego w Nowym Świecie). Na Beacon Hill znajduje się Massachusetts State House budynek z potężną, złotą kopułą.

W dzielnicy Dorchester zamieszkuje wielu Polaków i mają swój kościół Matki Boskiej Częstochowskiej.

Program i terminy wycieczek do Bostonu w zakładce WYCIECZKI

serdecznie zapraszamy