> DOOKOŁA USA - 16 dni

Dookoła USA / 16 dni

Miejsce: 21 Stanów, ponad 17 Parków Przyrody i Kanionów, ponad 11 miast i miasteczek

Zakwaterowanie: Hotele lub motele klasy turystycznej
Wyżywienie: własne
Transport: bus
Rodzaj wyjazdu: wycieczka objazdowa
Cała podróż odbywa się najpiękniejszymi trasami widokowymi w USA. Podczas wycieczki serwujemy(jeśli to nikomu nie przeszkadza) muzykę relaksacyjną, indiańską i tematycznie związaną z mijanymi rejonami, za co otrzymujemy wiele pochwał gdyż tworzy to niepowtarzalny klimat i atmosferę wyjazdu.
Dodatkowo (za zgodą uczestników i bez dodatkowych opłat), kaniony i atrakcje (może to być np. Kanion Antylope, Jezioro Powell'a, zakręt rzeki Kolorado tzw.podkowa lub zabytkowe miasto Indian), których nie ma w programie!
Uwaga! dla rodzin istnieje możliwość uzyskania zniżki za noclegi !
 
 • Przejazdy komfortowym autokarem lub minibusem ( w zależności od ilości uczestników ),
 • Realizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
 • Organizację noclegów, biletów,programu pobytu,
 • W niektórych hotelach śniadania kontynentalne (minimum 5 śniadań).
Cena w zaleznosci od terminu wycieczki

Cena nie zawiera:
 • Kosztów noclegów i biletów wstępu do parków, kanionów i w/w atrakcji (proszę przeczytać w uwagach dodatkowych informacje dotyczące cen noclegów i biletów wstępu!),
 • Pozostałego wyżywienia (ok. $20 - $ 30 na dzień) szybkie bary, bufety, zakupy w sklepach typu "Supermarket",
 • Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego,
 • Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków,
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy/przewodni
 • Wycieczek fakultatywnych (dodatkowo organizowanych wyłącznie na życzenie uczestników): $140 Death Valley, $90 Yosemite Park, $90 Dolina Ognia, $190 Bryce i Zion Canyon.
Za zgodą uczestników podczas wycieczki istnieje możliwość rozszerzenia programu zwiedzania bez dodatkowych opłat (poza wymaganymi biletami wstępów). Propozycja może dotyczyć wspomnianego wcześniej niesamowitego Kanionu Antylope, Jeziora Powella, Oszałamiającego widoku na zakręt rzeki Kolorado tzw.podkowa, Zapory Glen Canyon lub Kanionu Little Colorado i historycznego miasta Indian. Ponadto istnieje możliwość dostosowania się do propozycji sugerowanych przez uczestników o ile zostaną one odpowiednio wcześnij zgłoszone.
Wyjazdy organizowane są klimatyzowanymi autobusami lub wygodnymi minibusami 
(zależy od ilości uczestników) co gwarantuje, że KAŻDA WYCIECZKA DOCHODZI DO SKUTKU!!!.
Istnieje możliwość zmiany programu zwiedzania (kolejność odwiedzanych miejsc lub tp.) z powodu nieprzewidzianych okoliczności, albowiem biuro turystyczne nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenia na trasie spowodowane przyczynami niezależnymi od organizatora.
UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące ILOŚCI bagażu oraz WIELKOŚCI bagażu !!!
Każda osoba dorosła może zabrać maksymalnie 20 kg bagażu( za bagaż od 21 kg pobierana będzie dopłata $25 za każde 5kg) + bagaż podręczny do 8 kg.
praktycznie w każdym hotelu są pralki i suszarki
Nie będą zabierane torby lub walizki, których wymiary będą większe aniżeli wymiary podane obok wg wzoru:
długość bagażu+wysokość bagażu+szerokość bagażu = ok.130 cm (52 in.) Przykład: długość 80cm, szerokość 30 cm, wysokość 20cm czyli 80+30+20=130cm
Co zalecamy zabrać?
 • suchy prowiant na 1-szy dzień,
 • strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen),
 • aparaty fotograficzne, kamery video,
 • zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),
 • znaczki pocztowe,
 • ciepłą bluzę,
 • pelerynę przeciwdeszczową,
 • wygodne obuwie,
 • NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień, w czasie wycieczki jest czas na zakupy 
 • nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),
 • uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek !
Plan wycieczki

Dzień wycieczki (data w zależności od wybranego terminu wycieczki)

1 dzień
Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Garfield, Linden, Perth Amboy, Trenton, Filadelfii, Connecticut w godzinach porannych. Całodniowa podróż z częstymi przystankami na kawę,lunch i np. przy straganach z produktami sprzedawanymi przez Amiszów, nocleg w Indianie.
2 dzień
Symboliczne przywitanie z "Zachodem"nad rzeką Mississippi ,a tam w St.Louis widok na "Bramę na Zachód" najwyższy na świecie pomnik, który symbolizuje przejście na zachodnią stronę USA, dalsza podróż przez Wielkie Równiny Amerykańskie, nocleg w Kansas .
3 dzień
Przejazd przez Góry Skaliste z kilkoma postojami na sesje zdjęciowe w przepięknych miejscach widokowych.Pierwszy kanion na trasie wycieczki oraz przywitanie z rzeką Kolorado. Nocleg.
4 dzień
Od Arches Canyon przez Canyonlands do Monument Valley czyli przejazd przez krainę kanionów i tereny rezerwatu Indian z plemienia Navaho. Przystanki m innymi przy skansenie wioski pionierskiej i na słynnej drodze w kierunku Doliny Monumentów ( znanej z filmu Forest Gump). Spacery, zdjęcia w najciekawszych i najsłynniejszych miejscach "Dzikiego Zachodu", niespotykane formacje złocisto-czerwonych skał, malownicze krajobrazy, niesamowite pejzaże! W tym dniu istnieje możliwość ( o ile przyjazd w to miejsce będzie przed zmrokiem) spaceru do niesamowitego zakrętu rzeki Kolorado tzw Podkowy Końskiej oraz na punkt widokowy zapory nad jeziorem Powella. Nocleg.
5 dzień
Rano przejście przez oszałamiający Kanion Antylopy. Przewodnicy z plemienia Navaho pokazują najlepsze miejsca do sfotografowania w tym najbardziej popularnym kanionie Zachodu USA. Następnie przejazd do Grand Canyon od strony południowej krawędzi. Wielki Kanion Kolorado uważany za cud natury nr 1 na świecie roztacza z tego miejsca swoje najwspanialsze widoki ( dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania przelotu helikopterem lub samolotem nad kanionem).W tym dniu możliwy jest również przejazd fragmentem historycznej „Route 66”. Nocleg w Las Vegas w bardzo atrakcyjnym miejscu.
6 dzień
Las Vegas światowa stolicy hazardu i rozrywki. Zwiedzanie miasta: najwspanialsze kasyna, tańczące fontanny, pokazy i inne miejscowe atrakcje, czas wolny. W tym dniu do południa, dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania fakultatywnej wycieczki do Death Valley( koszt $ 130) lub Doliny Ognia (koszt $80). Nocleg w Las Vegas w tym samym hotelu.
7 dzień
W drodze do Los Angeles zwiedzanie wyjątkowego, zabytkowego miasta widmo "Dzikiego Zachodu"z kopalnią srebra, natomiast w „Mieście Aniołów” najsłynniejsze miejsca czyli Hollywood Bulwar z Aleją Gwiazd, Dolby Theatre w którym corocznie odbywa sie ceremonia wreczania "Oscarów", Chińskie kino,a przed nim odciśnięte ślady sławnych aktorów Hollywood, przejazd z widokiem na wille w Beverly Hills i Rodeo Drive, Przywitanie z Pacyfikiem na pięknej plaży w Santa Monika i przejazd przez Malibu obok rezydencji celebrytów. Nocleg za Los Angeles.
8 dzień
Przejazd słynną i niezwykle malowniczą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, a w drodze przystanki: misja hiszpańska, centrum turystyczne zamku Hearst'a (częściowe zwiedzanie zamku możliwe tylko po wcześniejszym zgłoszeniu ), plaża słoni morskich, las z sekwojami, panorama Big Sur, sesje zdjęciowe w punktach widokowych trasy, która uważana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Kalifornii, nocleg przed San Francisco.
9 dzień
Całodzienne zwiedzanie San Francisco. Rejs na Alcatraz i zwiedzanie słynnego więzienia-muzeum (lub rejs po zatoce tylko w przypadku gdy Alcatraz będzie zamknięte z nieprzewidzianych przyczyn), pełen wspaniałych wrażeń przejazd tramwajem linowym po wzgórzach miasta, spacer przez zakamarki Chinatown ,"Kręta ulica", punkt widokowy na most Golden Gate, oraz czas wolny w Fisherman’s Wharf czyli tam gdzie restauracje, bary, sklepy z pamiątkami!. Powrót na nocleg.
10 dzień
Wyjazd w kierunku Parku Narodowego Yosemite w górach Sierra Nevada. Największe skały granitowe na ziemi,najwyższe wodospady, widoki na oszałamiającą dolinę. Nocleg w Reno "największego z najmniejszych miast" ameryki słynącego z kasyn.
11 dzień
Całodniowy przejazd z częstymi przystankami ( kawa,toaleta,obiad) przez pustynie Nevady. Postój nad pięknym kanionem rzeki Snake. Nocleg.
12 dzień
W tym dniu bezpośredni kontakt z dziką przyrodą czyli całodzienny pobyt w najstarszym na świecie Parku Narodowym Yellowstone: obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, bizony, gejzery, wodospady, jeziora i wspaniała przyroda gór skalistych. Nocleg w Wyoming (możliwość rozpalenia ogniska).
13 dzień
Przejazd niezwykle malowniczą trasą widokową w kierunku słynnych pomników wyrzeźbionych w skałach: „Głów Prezydentów” i „Szalonego Konia”. W drodze możliwy przystanek przy "Diabelskiej Wieży" pomniku przyrody nr 1 w USA( po wcześniejszym zgłoszeniu przez uczestników chęci takiego zwiedzania i uzgodnieniu tego z organizatorem) Pobyt w muzeum Indian z plemienia Siuksów, trasy widokowe, piękne góry. Nocleg w Dakocie płd.
14 dzień
Całodniowa podróż z częstymi przystankami ( kawa,toaleta,obiad) w kierunku Chicago.Postój m.in. w Mitchell z jedynym w swoim rodzaju kukurydzianym pałacem (ostatnia możliwość zakupu pamiątek związanych z "Dzikim Zachodem"). Nocleg.
15 dzień
Zwiedzanie „Wietrznego Miasta” Chicago: przepiękna panorama miasta z Alei Solidarności, spacer promenadą wzdłuż jeziora Michigan przez Grand Park i Millennium Park do centrum,czyli zwiedzanie najistotniejszych atrakcji downtown.Możliwość zjedzenia obiadu w polskim bufecie ,a także rejsu stateczkiem po jeziorze Michigan i Rzece (tzw.wycieczka szlakiem architektury chicagowskiej dodatkowy koszt ok $20).Przejazd na nocleg.
16 dzień
Całodniowa podróż z częstymi przystankami,przeglądanie zdjęć,filmów,podsumowanie i wspomnienia najlepszych atrakcji wycieczki. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych pomiedzy 7 - 9 pm.