> KALIFORNIA, ZACHÓD SŁOŃCA

Kalifornia i Zachód USA / 20 dni

 • Miejsce: California, Arizona, Utah, Nevada.
 • Zakwaterowanie: hotele i motele klasy turystycznej 2-3*** (zakwaterowanie 2 osoby w pokoju )
 • Wyżywienie: w niektórych hotelach śniadania,pozostałe własne
 • Transport: autobus lub wygodny minibus.
 • Rodzaj wyjazdu: wycieczka objazdowa i krajoznawcza,zabawa i inne atrakcje.

Udogodnienia:

 • Za zgodą uczestników istnieje możliwość rozszerzenia programu zwiedzania na trasie wycieczki bez dodatkowych opłat (poza wymaganymi biletami wstępów). Ponadto istnieje możliwość dostosowania się do propozycji sugerowanych przez uczestników o ile zostaną one odpowiednio wcześniej zgłoszone.
 • Wycieczka samolotowa,ale dla osób, które nie lubią latać istnieje możliwość dowozu do Kalifornii transportem (autobus lub minibus). Wszystkie niespotykane Parki Narodowe, Szklana Kładka nad Wielkim Kanionem i Antylope Kanion oraz NOCLEGI I BILETY W CENIE WYCIECZKI !!!

Cena zawiera:    

 • Transport, wszystkie przejazdy, parkingi, wygodne minibusy( lub autokar tylko jeśli grupa będzie większa niż 33 osoby)
 • Noclegi -Standardowo osoby pojedyncze kwaterujemy z drugą osobą pod warunkiem ,ze jest taka możliwość, dla rodzin śpiących po dwie lub trzy osoby w pokoju oferujemy zniżkę 
 • doplata do " jedynki"
 • Organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
 • Koszt wszystkich noclegów (przy zakwaterowaniu minimum dwóch osób w pokoju),
 • Koszt biletów wstępu do parków, kanionów i atrakcji wymienionych poniżej:
 1. Parki Narodowe : Johsua, Saquaro, Bryce, Zion, Death Valley, Yosemite,Sekwoi,Kings,
 2. Kanion Antylopy, Horseshoe Bend,
 3. Rejs na Alcatraz lub po Zatoce San Francisco,
 4. Przejazd kolejką linowo szynową w San Francisco,
 5. Szklana kładka nad Wielkim Kanionem Kolorado,
 6. Wszelkie punkty widokowe.

Cenia nie zawiera:            

 • Biletów lotniczych do i z Los Angeles oraz dotyczących przelotu helikopterem,spływem rzeką kolorado w Grand Canyon,
 • Pozostałego wyżywienia (ok.$20-$ 30 na dzień) szybkie bary, bufety, restauracje, zakupy w sklepach typu "Supermarket",
 • Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego,
 • Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków,
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy,
 • Wycieczek fakultatywnych (dodatkowo organizowanych wyłącznie na życzenie uczestników): $90 do Dolina Ognia

Uwagi dodatkowe: ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY PROGRAMU ZWIEDZANIA (KOLEJNOŚĆ ODWIEDZANYCH MIEJSC LUB TP.) Z POWODU NIEPRZEWIDZIANYCH OKOLICZNOŚCI.BIURO TURYSTYCZNE NIE PONOSI TEŻ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIEREALIZOWANIE PROGRAMU Z POWODU WYDARZEŃ NA TRASIE SPOWODOWANYCH PRZYCZYNAMI NIEZALEŻNYMI OD ORGANIZATORA.

Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach klasy turystycznej np. typu Super 8, , Quality Inn, LaQuinta, Rodeway inn, Guesthouse inn & suites, z ocenami klientów ok.3.4-4 na 5 punktów, a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz) w niektórych jackuzzi .W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręczniki, szampon, mydło, TV.

UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące ILOŚCI bagażu oraz WIELKOŚCI bagażu !!!

Każda osoba dorosła może zabrać maksymalnie 20 kg bagażu( za bagaż od 21 kg pobierana będzie dopłata $25 za każde 5kg) + bagaż podręczny do 8 kg.

(praktycznie w każdym hotelu są pralki)

Nie będą zabierane torby lub walizki, których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok ( lub będzie wymagana dopłata $50), wg wzoru: długość bagażu + wysokość bagażu + szerokość bagażu = ok.140 cm (56 in.) Przykład: długość 80cm, szerokość 32 cm, wysokość 20cm czyli 80+32+20=132cm (wymiary z kółkami i uchwytami walizek).

Co zalecamy zabrać?

 • suchy prowiant na 1-szy dzień,
 • strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen),
 • aparaty fotograficzne, kamery video, zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),
 • znaczki pocztowe
 • ciepłą bluzę, pelerynę przeciwdeszczową, wygodne obuwie,
 • NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień (w czasie wycieczki jest czas na zakupy)
 • nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),
 • uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek!

Plan wycieczki:

Dzień wycieczki (data w zależności od wybranego terminu wycieczki)

Program danego dnia wycieczki.

 1. dzień
  przylot do Los Angeles, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 2. dzień
  Całodzienny pobyt w Universal Studio, tematycznym parku rozrywki, który odkrywa scenerie związane z najsłynniejszymi produkcjami filmowymi Hollywood. Atrakcje na żywo, udział w pokazach. Powrót na nocleg do tego samego hotelu
 3. dzień
  Zwiedzanie Los Angeles: najsłynniejsze miejsca stolicy światowego filmu i estrady czyli Aleja gwiazd, widok na znany wszystkim napis Hollywood, Chiński teatr z odciskami dłoni aktorów, Dolby Theater (miejsce wręczania Oscarów),przejazd przez Beverly Hills (możliwa wizyta przy grobie Marylin Manroe),Rodeo Drive i przejazd na nocleg w okolicach San Diego.
 4. dzień
  Zwiedzanie San Diego jednego z najpiękniejszych miast w Kalifornii zachwycającego wspaniałą roślinnością i zabytkowymi budowlami w stylu meksykańsko-hiszpańskim. Spacer po Starym mieście( Old Town) i Balboa Park. Pierwsza Misja hiszpańska w Kalifornii.Wizyta w miejscu przybycia pierwszych kolonizatorów hiszpańskich. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania lotniskowca w porcie San Diego (dod. ok. $60). Nocleg
 5. dzień
  Dzień do zagospodarowania (np. piesze przejście do Meksyku),Park oceanograficzny Sea World (dodatkowy koszt ok. $140) lub czas wolny i pobyt na plaży w okolicach zabytkowego hotelu znanego m in z filmu „Pol Żartem, Pol Serio”.
 6. dzień
  Wyjazd w kierunku Phoenix stolicy stanu Arizona w drodze wizyta w Parku Narodowym Joshua Tree z niesamowitymi drzewami Jukowymi. Nocleg.
 7. dzień
  Pobyt na jednym z największych cmentarzysk samolotów, następnie przejazd i zwiedzanie Parku Narodowego Saquaro najpotężniejszych kaktusów na ziemi. Nocleg
 8. dzień
  Przejazd w kierunku Kanionu Antylopy, a w drodze przystanek w wyjątkowym mieście w stylu „Adobe” Sedona (stolica energii spirytualnych) oraz przy historycznej Drodze 66 .Nocleg.
 9. dzień
  Rano przejście niesamowitym Antelope Canyon uważanym w ostatnich latach za największą atrakcję turystyczną Zachodu USA. Następnie spacer do zakrętu rzeki Kolorado tzw Horseshoe Bend i punktu widokowego na Jezioro Powella, a także zapory Glen na rzece. W tym dniu możliwy jest rejs statkiem po błękitnym jeziorze otoczonym złocistymi skalami piaskowymi (dodatkowy koszt ok.$150). Nocleg.
 10. dzień
  Wyjazd w kierunku Bryce Canyon i Zion Canyon. Te dwa przepiękne Parki Narodowe stanowią wizytówkę okazów przyrody nieożywionej stanu Utah. Spacery, sesje zdjęciowe na punktach widokowych i przejazd w kierunku Las Vegas. Po przyjeździe do światowej stolicy hazardu i zakwaterowaniu w hotelu-kasynie w downtown lub przy Strip, spacer i zapoznanie się z miejscowymi atrakcjami wokół hotelu.Czas wolny. Nocleg.
 11. dzień
  Całodzienny odpoczynek i rozrywka w Las Vegas ,kasyna, „tańczące fontanny”, czas wolny. Nocleg
 12. dzień
  Całodzienna wycieczka do Wielkiego Kanionu Kolorado uważanego za cud natury nr 1 na świecie. W drodze postój przy Zaporze Hoovera. Pobyt w Grand Canyon od str. Południowej przy tzw „szklanej kładce” dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania przelotu helikopterem na dno kanionu i przepłynięcie tratwą po rzece Kolorado (dodatkowy koszt ok $250). Powrót na nocleg do Las Vegas. Czas wolny.
 13. dzień
  Całodzienny odpoczynek i rozrywka w Las Vegas .W tym dniu istnieje możliwość zorganizowania kilkugodzinnej wycieczki fakultatywnej (dodatkowy koszt $ 80 ) do "Doliny Ognia" przepięknych formacji złocistych i żółtych piaskowców.Nocleg w Las Vegas.
 14. dzień
  Przejazd przez teren Parku Narodowego Death Valley (najcieplejsze miejsce na ziemi i najniżej położone na zachodniej półkuli ), możliwy przystanek w miasteczku widmo z „dzikiego zachodu”( dodatkowy koszt $10 /osobę.). Nocleg
 15. dzień
  Wyjazd do Parku Narodowego Sekwoi Olbrzymich i Kings Kanion. Najpotężniejsze drzewa na ziemi, a wśród nich „General Sherman” oraz wjazd do najgłębszego kanionu w Ameryce pozostawiają niezapomniane wrażenia. Nocleg.
 16. dzień
  Całodzienne zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w USA San Francisco: Rejs na wyspę Alcatraz ze słynnym więzieniem-muzeum lub po zatoce (opcja do uzgodnienia). Pełen przejazd oryginalnym historycznym tramwajem linowym po wzgórzach miasta, spacer przez Chinatown „kręta ulica”, dzielnica Fisherman,s Warf czyli tam gdzie sklepy z pamiątkami, bary i restauracje z owocami morza, czas wolny,most Golden Gate, nocleg
 17. dzień
  Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Yosemite. Największe skały granitowe na ziemi ,najwyższe wodospady, przepiękne pejzaże,wyjątkowe punkty widokowe. Nocleg
 18. dzień
  Przejazd wzdłuż wybrzeża Pacyfiku niezwykle malowniczą „jedynką”, który uważany jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Kalifornii. Przystanki na sesje zdjęciowe w punktach widokowych,. Nocleg Przed Los Angeles.
 19. dzień
  Przejazd przez Malibu (wille celebrytów) do Santa Monika/ Venice, wypoczynek i relaks na plaży w okolicach miejsca znanego z akcji filmu "Słoneczny Patrol") lub wizyta w wybranym studio filmowym gdzie można oglądać prace podczas kręcenia scen do prawdziwych filmów ( studio tylko rezerwacje i koszt ok.$ 50).
 20. dzień
  Do południa czas wolny. Po wykwaterowaniu z hotelu transfer na lotnisko i wylot do wskazanego portu lotniczego w Europie lub USA.