> KANIONY, PARKI NARODOWE

KANIONY I PARKI NARODOWE       

 

trasa w przygotowaniu

Miejsce: Arizona, Utah

Zakwaterowanie: hotele klasy turystycznej

Wyżywienie: wlasne

Transport: autokar(minibus) lub samolot (do wyboru)

Rodzaj wyjazdu: wycieczka objazdowa,krajoznawcza oraz wedrowki piesze.

Udogodnienia: Uwaga osoby, które wybiorą przelot samolotem zostaną odebrane z lotniska w Denver i wylatują z powrotem z Las Vegas 

Cena od  $ 1900 w zaleznosci od terminu wycieczki

 

 • Przejazdy autokarem lub minibusem ( uzależnione od ilości uczestników ),
 • Realizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
 • Organizację noclegów, biletów, programu pobytu,
 • W niektórych hotelach śniadania kontynentalne,
 • Noclegi,
 • bilety wstępu do wszystkich Parków Narodowych i Stanowych z programu

Cena nie zawiera:

 • Kosztów przelotów do Denver i z Las Vegas ( cena uzależniona od daty zakupu biletu),
 • Pozostałego wyżywienia (ok. $15-$20 na dzień) szybkie bary, bufety, zakupy w sklepach typu "Supermarket",
 • Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego(koniecznie zalecamy posiadanie takiego ubezpieczenia),
 • Kosztów atrakcji ujętych w programie z adnotacja”dodatkowy koszt”,
 • Innych atrakcji i własnych wydatków,
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy/przewodnika ($1-$2/osobę/dzień)                                                   w programie przewidujemy zwiedzanie nastepujacych atrakcji :

·        Pomnik "Brama na Zachod" i Muzeum Pionierow, Kanion Arches, Wielki Kanion Kolorado (Grand Canyon), Monument Valley, Bryce Canyon, Zion NP, Podkowa Konska , Zapora Glen oraz wszystkie inne Parki i pomniki przyrody na trasie wycieczki.

Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach klasy turystycznej np. typu Howard Johnson, Days Inn, Rodeway Inn, Guesthouse inn & suites, Motel Super 6, a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz) W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręczniki, mydło, TV.

- Za zgodą uczestników podczas wycieczki istnieje możliwość rozszerzenia lub zmiany programu zwiedzania bez dodatkowych opłat (poza wymaganymi biletami wstępów). Ponadto istnieje możliwość dostosowania się do propozycji sugerowanych przez uczestników o ile zostaną one odpowiednio wcześniej zgłoszone.

- Wyjazdy organizowane są klimatyzowanymi autobusami lub wygodnymi minibusami

(zależy od ilości uczestników),

- Istnieje możliwość zmiany programu zwiedzania (kolejność odwiedzanych miejsc lub itp.) z powodu nieprzewidzianych okoliczności, albowiem biuro turystyczne nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenia na trasie spowodowane przyczynami niezależnymi od organizatora.

UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące ILOŚCI bagażu oraz WIELKOŚCI bagażu !!!

Każda osoba dorosła może zabrać maksymalnie 20 kg bagażu (za bagaż od 21 kg pobierana będzie dopłata $25 za każde 5kg) + bagaż podręczny do 8 kg.

(praktycznie w każdym hotelu są pralki)

Nie będą zabierane torby lub walizki , których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok wg wzoru:

długość bagażu + wysokość bagażu + szerokość bagażu = ok.130 cm (52 in.) Przykład: długość 80 cm ,szerokość 30 cm, wysokość 20 cm czyli 80+30+20=130cm

Co zalecamy zabrać?

*suchy prowiant na 1-szy dzień,

*strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen),

*aparaty fotograficzne, kamery video,

zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),

*znaczki pocztowe,

*ciepłą bluzę,

*pelerynę przeciwdeszczową,

*wygodne obuwie dostosowane do wędrówek górskich,

*NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień,

*nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),

*uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek !

Plan wycieczki

Dzień wycieczki (data w zależności od wybranego terminu wycieczki)

Program danego dnia wycieczki.

1 dzień

Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington , Garfield, Linden , Perth Amboy, Trenton, Filadelfii, Connecticut w godzinach porannych. Całodniowa podróż z częstymi przystankami na kawę, lunch itp, nocleg w Indianie.

2 dzien

Symboliczne przywitanie z "Zachodem"nad rzeką Mississippi, a tam "Brama na Zachód" w St.Louis najwyższy na świecie pomnik wykonany z metalu i aluminium. Wyjazd winda znajdująca się wewnątrz pomnika na wysokosc 169 metrow oraz wizyta w muzeum pionierów, dalsza podróż przez Wielkie Równiny Amerykańskie, nocleg w Kansas.

3 dzien

W tym dniu odbieramy z lotniska w Denver osoby, które wybrały przelot samolotem i kontynuujemy podróż busem. Przejazd przez Góry Skaliste z kilkoma postojami na sesje zdjęciowe w przepięknych miejscach widokowych. Pierwszy kanion na trasie wycieczki oraz przywitanie z rzeką Kolorado. Nocleg.

4 dzien

Od Arches Canyon przez Canyonlands do Monument Valley czyli przejazd przez krainę kanionów. W Arches Kanion czeka nas wycieczka piesza(czas ok.2 godziny) do słynnego "Delicate Arch", który jest symbolem Parków Narodowych Utah.Trasa wiodoca do tego niesamowitego łuku skalnego uważana jest za jedna z najpiękniejszych wycieczek pieszych w USA. Następnie przejazd do Monument Valley na terenie rezerwatu Indian Navajo. Wjazd do Doliny Monumentów, malowniczych monolitów skalnych, ktore stanowia tlo wielu filmow, a przede wszystkim znanych Westernów. Dla chętnych organizowana będzie przejażdżka konna (dodatkowy koszt około $80)

5 dzien

Rano niezapomniany spacer poprzez Antelope Canyon (dodatkowy koszt biletu wstepu $50), który jest największa atrakcja turystyczna zachodu USA ostatnich lat. Promienie słońca oświetlające ściany kanionu tworzą niesamowite widowisko ,które imponująco wygląda zarówno na zdjęciach jak i „na żywo”. Około południa rejs stateczkiem po niezwykłym jeziorze Powell’a(dodatkowy koszt ok.$130). Błękitna woda otoczona formacjami złocistych skał i wystające z jeziora czerwono-purpurowe piaskowce pozostawiają niezapomniane wrażenia . Na koniec dnia spacer do słynnego zakrętu rzeki kolorado zwanego Podkowa Końska

6 dzien

Przejazd do Cudu Natury nr 1 na Świecie-Wielkiego Kanionu Kolorado od strony północnej krawędzi. Ta dzika strona Kanionu rzadko odwiedzana jest przez turystów. Przystanki na sesje zdjęciowe po czym przejazd do Bryce Kanion NP. Podziwianie tego wspaniałego kanionu z góry uzupełnione będzie zejściem do jego wnętrza. Niesamowite formacje złocisto-czerwonych piaskowców w formie wierzyć wystających z jego głębin podziwiać będziemy podczas wędrówki pieszej. Nocleg

7 dzien

Zion Kanion NP. to zespól jeszcze innych formacji skalnych znajdujących się w tym regionie USA. Zobaczymy je idąc m in wzdłuż rzeki nad która wynoszą się pionowe ściany skał osadowych kształtujących ten teren od milionów lat. Nocleg.

8 dzien

Przejazd (w drodze malownicze krajobrazy, niesamowite pejzaże) do Grand Canyon od strony południowej krawędzi i zejście(przynajmniej częściowe) jednym ze szlaków dla turystów pieszych w tym dniu dla chętnych istnieje rowniez możliwość zorganizowania przelotu helikopterem l nad kanionem (dodatkowy koszt około $ 250 ) lub alternatywnie do wyboru: przejazd na szklana kładkę nad Wielkim Kanionem i przelot helikopterem w dol do rzeki kolorado oraz rafting na rzece (dodatkowy koszt ok $250).Nocleg

9 dzien

Osoby lecące samolotem zostaną odwiezione na lotnisko do Las Vegas, pozostali uczestnicy wracają Busem przez Arizonę, Nowy Meksyk, Texas i Wielkie Rowniny

10 i 11 dzien -

Całodniowa podróż z częstymi przystankami, powrót we wtorek.