> NIAGARA, NY

NIAGARA FALLS – WODOSPAD NIAGARA - Stan Nowy Jork

terminy w przygotowaniu

od maja do wrzesnia

Zakwaterowanie: Hotel klasy turystycznej tuż przy wodospadzie ( spacerkiem ok.10 minut)

Wyżywienie: własne
Transport: autokar lub wygodny minibus.
Rodzaj wyjazdu: wycieczka objazdowa

Udogodnienia:
Zwiedzanie wodospadu ze wszystkich dostępnych punktów od strony Stanów Zjednoczonych,ale dla chętnych możliwe jest przejście do Kanady w czasie wolnym.(Nocleg przy Niagarze).

Cena za osobe od  $295

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub wygodnym minibusem
(w zależności od ilości uczestników)
  • realizację programu zwiedzania z polskim 
przewodnikiem
  • nocleg w hotelu w pobliżu Niagary (zakwaterowanie: dwie osoby w pokoju,dopłata do "jedynki" wynosi $50)
  • *przejście kanionem wodospadów.

Cena nie zawiera:

  • Kosztów biletów wstępu na wszystkie atrakcje 
ok. $55 (przepłynięcie stateczkiem pod wodospadem,przejście pod kaskadą "Welon Pani Młodej", zwiedzanie starego fortu nad Jeziorem Ontario)
  • Kosztów pozostałego wyżywienia
  • Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego KL i NW
  • Kosztów zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika ( ok. $ 2/osobę).

Terminy od kwietnia do wrzesnia 2019

Uwagi dodatkowe: możliwa jest zmiana kolejności zwiedzanych miejsc z przyczyn niezależnych od organizatora!

Plan wycieczki

Dzień wycieczki (data w zależności od wybranego terminu wycieczki)
Program danego dnia wycieczki.

1 dzień

Wyjazd z nowego Jorku, Wallington, Garfield, Linden, Perth Amboy,Trenton i Filadelfii we wczesnych godzinach porannych,w czasie podróży przystanki na kawę etc. Przyjazd do Niagary ok. godz 3 pm. Spacer na wszystkie punkty widokowe od str. USA m in. kładka, "kozia wyspa". W zależności od pogody ( o tej porze roku wymienione obok atrakcje mogą być jeszcze niedostępne z powodu pogody) : spokojny rejs stateczkiem turystycznym wzdłuż wodospadu z pokładu którego widok Niagary pozostawia niezapomniane wrażenia oraz spacer pod wodospadem z tzw."Jaskini Wiatrów". Dla chętnych organizujemy przejazd na obiadokolację.Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny ( w tym czasie można podziwiać przepiękne iluminacje świetlne wodospadu,przejść do Kanady lub spędzić czas w kasynie ).Nocleg.

2 dzień

Rano wyjazd do Starego Fortu nad Jeziorem Ontario. Tam , wśród najstarszych historycznie budowli militarnych w stanie Nowy Jork pobyt ubarwiają postaci żołnierzy z epoki XVIII i XIX wieku,a z brzegu jeziora (przy sprzyjającej pogodzie) można zobaczyć miasto Toronto w Kanadzie.W tym dniu możliwa jest również wizyta w "Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej", uznanego przez Kościół Ktolicki jako miejsce cudów i którego powstanie zawdzięcza się Polonii. W czasie drogi powrotnej wizyta w winnicy na zakupy wyjątkowego wina o nazwie "Niagara" ( dla chętnych istnieje możliwosć degustacji ) w malowniczym miejscu krainy jezior "paluszkowych" ( w bliskiej odległości dom Amiszów ) następnie przystanek i około godzinny pobyt w niesamowitym kanionie wodospadów, Przyjazd z powrotem na miejsce ok. godz.8-10pm.