> NOWY ORLEAN

Festiwal Mardi Gras w Nowym Orleanie! / 9 dni
 
 
Miejsce: Nowy Orlean i Tennessee
Zakwaterowanie:
Hotele lub motele klasy turystycznej ( minimum 2 osoby w pokoju)
Wyżywienie:
minimum 3 śniadania i 1 obiad.
Transport:
autokar lub wygodny minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa + rozrywka
Udogodnienia:
Niepowtarzalny w USA wyjazd w tej cenie nie tylko na "Mardi Gras" jeden z największych na świecie festiwali kończących karnawał,ale także do rezydencji Elvisa Presley,a i stolicy muzyki country.
 
Cena za osobę:
   od $ 1090
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
-Przejazdy i transfery autokarem lub wygodnym minibusem (zależy od ilości uczestników),
-8 noclegów (minimum 2 osoby w pokoju,uwaga dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi $380),
-Minimum 3 śniadania kontynentalne i 1 obiad,
-Organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem.
-Kosztów biletów wstępu na wszystkie w/w atrakcje ok.$200,
UWAGA! Wstępy do atrakcji NIE są obowiązkowe,
-Kosztów pozostałego wyżywienia,
-Kosztów dodatkowych atrakcji i rozrywek oraz
-wycieczki fakultatywnej do Parku Narodowego Jaskiń Mamucich (dodatkowo $ 60,wyłącznie na życzenie wszystkich uczestników-największy kompleks jaskiń na świecie),
-Kosztów ubezpieczenia osobistego,KL i NW.
Termin:   marzec
   
Plan wycieczki
Dzień wycieczki (data w zależności od wybranego terminu wycieczki)
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień
Sobota: Wyjazd rano, całodzienna podróż z częstymi przystankami na kawę,lunch itp., nocleg.
2 dzień
Niedziela : Przejazd do Chattanooga w stanie Tennessee, a tam wizyta na słynnym miejscu widokowym ”Rock City” skąd roztacza się przepiękna i jedyna w USA panorama na 7 stanów, możliwość wyjazdu na szczyt najbardziej stromą kolejką szynową świata oraz przejście do wyjątkowego wodospadu usytuowanego wewnątrz góry gdzie odgrywany jest niezapomniany spektakl "swiatło-dźwięk". Wizyta przy słynnej lokomotywie z XIX wieku " Chattanooga Cho,Cho. Nocleg w drodze do Nowego Orleanu.
3 dzień
Poniedziałek: Przyjazd do Nowego Orleanu w Lundi Gras czyli w przeddzień nowoorleańskiego Mardi Gras. W drodze istnieje możliwość(dla chętnych) przepłynięcia tratwą po bagnach Louisiana'y i podziwiania wyjątkowej roślinności. Zwiedzanie miasta( historyczna część ), Jackson Square,Katedra Świętego Ludwika i czas wolny w dzielnicy francuskiej. Pierwsze uczestnictwo w paradach. Zabawa i karnawałowe szaleństwo!
4 dzień
Wtorek: Kulminacyjny dzień obchodów “Tłustego Wtorku” czyli “Mardi Gras”, parady od samego rana m.in.Parada Króla "Rex", Parada"Elks" i Wielka Parada "Miasta Nowego Orleanu"(Crescent City), wspaniała zabawa na słynnej Bourbon Street w dzielnicy francuskiej i nie tylko…
5 dzień
Środa: Rano wizyta na historycznej rezydencji,w której niegdyś pracowali niewolnicy na plantacjach. Następnie rejs staroświeckim parowcem po rzece Mississippi.Lunch na statku z potrawami w stylu kuchni Kajuńskiej w akompaniamencie muzyki Jazzowej. Przejazd przez najdłuższy na świecie(do 2011 roku) most. Nocleg.
6 dzień
Czwartek: Wyjazd do miasta Elvisa Presley’a Memphis. Zwiedzanie rezydencji króla Rock and Rolla “Graceland Mansion”, słynnego „Sun studio” w którym swoje pierwsze płyty nagrywali najsłynniejsi muzycy stylu Rock, Country, Blues. Pobyt na niepowtarzalnej Bale Str. oraz panorama miasta z słynną piramidą wysoką na ponad 90 metrów, nocleg. (W tym dniu możliwa jest również wizyta w miejscu zamachu na MLKinga oraz w historycznym hotelu aby oglądać przemarsz słynnych kaczek...)
7 dzień
Piątek: Przyjazd do Nashville w stanie Tennessee. Zobaczymy m.in. Partenon-symbol miasta, które oprócz tego, że jest światową stolicą muzyki country nazywane jest również Atenami południa USA. Spacer po najciekawszej części miasta i udział w atrakcjach związanych z żywą muzyką Country,Blues,Rock. Nocleg.
8 dzień
Sobota: Do Południa istnieje możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej do Parku Narodowego Jaskiń Mamucich (wyłącznie za zgodą wszystkich uczestników, dodatkowy koszt $ 60). Po Południu przejazd do stolicy whiskey w stanie Tennessee i zwiedzanie fabryki Jack Daniel’s oraz możliwość zakupów limitowanej whiskey,przejazd na Nocleg.
9 dzień
Niedziela: Całodzienna podróż z częstymi przystankami. W drodze możliwy przejazd przez Park Shenandoah. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.